O nás Kontakty
V tuto chvíli nejste přihlášen(a).  |   Přihlásit     Registrovat
Aktuální zprávy z domova
Přidáno: 26.07.2016
Do Česka zamíří první Syřané z tureckých uprchlických táborů. S informací přišly Lidové noviny. Česko tak plní dohodu mezi Evropskou unií a Ankarou o výměně uprchlíků. Zatím není jasné, kdy přesně by mohla osmdesátka migrantů přijet, podle vládní zprávy o migraci by to mělo být do konce října.
Přidáno: 26.07.2016
Vadné výhybky zastavily provoz na trati Plzeň - České Budějovice. Kontrola na nádraží v Horažďovicích na Klatovsku odhalila závady na jejich pohyblivých částech. Výhybky jsou přitom teprve rok staré. Náhradu škod bude Správa železniční dopravní cesty požadovat po dodavateli.
Přidáno: 26.07.2016
Bývalá zdravotní sestra z Rumburku Věra Marešová je nevinná. Odvolací pražský vrchní soud pravomocně potvrdil lednový rozsudek ústeckého krajského soudu, podle kterého se neprokázalo, že by zavraždila šest pacientů. Obžaloba tvrdila, že zdravotní sestra zabíjela dávkami draslíku. Údajně proto, aby si usnadnila práci.
Přidáno: 26.07.2016
Varna pervitinu poškodila v Křižanově na Žďársku životní prostředí. Výrobnu drog policisté odhalili letos na jaře, ekologická zátěž ale zůstala. Zamořené je okolí potoka Libochovka ve středu obce. V bezprostředním okolí bývalé varny navíc lidé dýchají nebezpečné výpary. Městysu ale na vyřešení situace chybí peníze.
Detail éčka
Detail
KódE340
NázevFosforečnany draselné
KategorieStabilizátor, Zvlhčující látka, Sekvestrant, Regulátor kyselosti
VlastnostiNebezpečná přísada - Nebezpečná přísada
PoužitíPoužívají se jako látka, která upravuje kyselost v sypkých směsí pro výrobu nápojů a váže vodu v masných výrobcích.
ÚčinkyVysoké dávky této látky, napomáhají nadměrnému vylučování vápníku z těla. V důsledku toho může být tělo citlivější na nedostatek vápníku.

Copyright 2012 duchna.cz, všechna práva vyhrazena

O nás | Pro partnery | Kontakty
www.rettigova.cz www.bio-life.cz www.viet-info.cz

Proinvence, s.r.o.

Truhlářská 1108/3

Praha 1

Czech Republic
info@duchna.cz


Jsme internetový portál zaměřený nejen na potraviny a jídlo. Cílem portálu Duchna.cz je propojení všech oblastí gastronomie, poskytování aktuálních informací a to vážnou i zábavnou formou.

Developed & Designed By 5Q, spol. s r.o.