O nás Kontakty
V tuto chvíli nejste přihlášen(a).  |   Přihlásit     Registrovat
Aktuální zprávy z domova
Přidáno: 28.05.2016
Vládní letka je zastaralá a nedostatečná. Shodli se na tom poslanci ze sněmovního branného výboru na posledním jednání. Ruský letoun JAK 40 už přesluhuje, na hranici své životnosti je i tryskáč Challenger. A lety vládních airbusů nezřídka provázejí poruchy. Armáda sice přiznává, že obnovu letadlového parku potřebuje. Jenže na nové stroje jí prý v rozpočtu chybí stamiliony korun.
Přidáno: 29.05.2016
Proslulé Barrandovské terasy mají před sebou další příležitost k obnově. Jedinečný objekt s vyhlídkou na Vltavu a luxusní restaurací dal na konci 20. let minulého století vybudovat Václav Havel, otec bývalého prezidenta. Poslední host podnik opustil v roce 1994 a od té doby terasy chátrají. Jejich nynější majitel, Řek Michalis Dzikos, ale nyní spustil na barrandovských skalách přípravné stavební práce.
Přidáno: 29.05.2016
Doučování dětí ze sociálně slabých rodin a také výuka v menších seminárních skupinách čeká od září studenty učitelství na brněnské Masarykově univerzitě. Nové předměty jim mají pomoct v seznámení s hendikepovanými nebo jinak znevýhodněnými žáky.
Přidáno: 27.05.2016
Anonym nahlásil bombu v sociálním centru Klinika na pražském Žižkově, které obývají aktivisté. Jedná se už o třetí případ za několik dní. Výhružku Českému rozhlasu potvrdila policejní mluvčí Andrea Zoulová s tím, že budovu evakuovat nebudou. Uživatelé Kliniky na twitteru oznámili, že policisté už ji prohledali a odešli.
Detail éčka
Detail
KódE385
NázevEthylendiamintetraacetát vápenato-disodný
KategorieSekvestrant, Konzervant, Antioxidant
VlastnostiNebezpečná přísada - Nebezpečná přísada
PoužitíLátka zabraňuje žluknutí a vzniku sraženin. Přidává se do nakládané zeleniny, konzervovaných výrobků a majonéz.
ÚčinkyLátka v lidském těle na sebe váže kovové prvky a při konzumaci vyššího množství může docházet k nedostatku těchto prvků.

Copyright 2012 duchna.cz, všechna práva vyhrazena

O nás | Pro partnery | Kontakty
www.rettigova.cz www.bio-life.cz www.viet-info.cz

Proinvence, s.r.o.

Truhlářská 1108/3

Praha 1

Czech Republic
info@duchna.cz


Jsme internetový portál zaměřený nejen na potraviny a jídlo. Cílem portálu Duchna.cz je propojení všech oblastí gastronomie, poskytování aktuálních informací a to vážnou i zábavnou formou.

Developed & Designed By 5Q, spol. s r.o.