O nás Kontakty
V tuto chvíli nejste přihlášen(a).  |   Přihlásit     Registrovat
Aktuální zprávy z domova
Přidáno: 23.10.2016
Trvalé úložiště radioaktivního odpadu a vyhořelého jaderného paliva by bylo nejvhodnější postavit přímo v místě jaderné elektrárny - v Dukovanech, nebo v Temelíně. V nedělních Otázkách Václava Moravce to uvedla předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová.
Přidáno: 23.10.2016
Nepříjemné esemesky nebo vyhrožování - to zažívají oběti stalkingu, tedy nebezpečného pronásledování. Když se následně obrátí na policii, ne vždy uspějí. Jak ukazují loňské statistiky, lidé oznámili zhruba 500 případů stalkingu, ale 80 procent z nich policie ukončila jako neoprávněné.
Přidáno: 23.10.2016
Ministr kultury Daniel Herman z KDU-ČSL tvrdí, že má důkazy o vyškrtnutí Jiřího Bradyho ze seznamu vyznamenaných. Údajně jde o textovou zprávu a dopis od kanceláře prezidenta republiky. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček se ale brání, že jméno Jiřího Bradyho na seznamu vyznamenaných, který prezident podepsal, vůbec nebylo. Podle něj navíc prezident žádný dopis ministrovi kultury neposlal.
Přidáno: 23.10.2016
Bývalou školou v Orlové se nesou zvuky mluvícího počítače a telefonů. Právě takové pomůcky mohou využívat nevidomí a slabozrací, kteří tam mají své nové centrum. Odborníci jim zajistí i třeba průvodcovskou službu nebo je naučí, jak se zorientovat v neznámém prostoru. Na vznik nového centra přispěl i Nadační fond Českého rozhlasu Světluška.
Detail éčka
Detail
KódE504
NázevUhličitany hořečnaté
KategorieStabilizátor, Regulátor kyselosti, Protispékavá látka
VlastnostiNejsou známy nežádoucí účinky - Nejsou známy nežádoucí účinky
PoužitíPoužívají jako protispékavé látky, nosiče, plnidla ve žvýkačkách a stabilizátory barvy. Setkáme se s nimi v různých sypkých směsích a v kuchyňské soli.
ÚčinkyTato látka se ve vysokých dávkách používá jako projímadlo. V běžném množství nejsou známy žádné negativní účinky na lidské zdraví.

Copyright 2012 duchna.cz, všechna práva vyhrazena

O nás | Pro partnery | Kontakty
www.rettigova.cz www.bio-life.cz www.viet-info.cz

Proinvence, s.r.o.

Truhlářská 1108/3

Praha 1

Czech Republic
info@duchna.cz


Jsme internetový portál zaměřený nejen na potraviny a jídlo. Cílem portálu Duchna.cz je propojení všech oblastí gastronomie, poskytování aktuálních informací a to vážnou i zábavnou formou.

Developed & Designed By 5Q, spol. s r.o.