O nás Kontakty
V tuto chvíli nejste přihlášen(a).  |   Přihlásit     Registrovat
Aktuální zprávy z domova
Přidáno: 24.05.2016
Prezident Miloš Zeman vypovídal jako svědek u Obvodního soudu pro Prahu 1. Uvedl, že ve sporu o Lidový dům pro něj byl jediným partnerem advokát Zdeněk Altner. Zeman v roce 1997 ještě jako předseda ČSSD podepsal s Altnerem smlouvu na právní zastoupení. Podíl na vyhraném sporu si ale nárokuje i notář Václav Halbich, který prý s Altnerem na případu spolupracoval.
Přidáno: 24.05.2016
V Česku se na většině území dnes odpoledne a večer místy opět vyskytnou silnější bouřky, doprovázené přívalovým deštěm, kroupami a nárazy větru. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí ve Středočeském kraji pro Mělnicko, Mladoboleslavsko, Nymbursko, Kolínsko a Kutnohorsko. Dále pro celý Pardubický, Královéhradecký a Liberecký kraj, Vysočinu a celou Moravu.
Přidáno: 24.05.2016
Poslanecká sněmovna by dnes měla rozhodnout o osudu novely školského zákona. Ta mimo jiné mění pravidla pro přijímání dětí do školek. Senát novelu schválil už v dubnu, začátkem května ji ale prezident Miloš Zeman vetoval. Nelíbilo se mu například to, že od roku 2020 by měly mít nárok na školku i dvouleté děti. Kritikům novely vadí i plánované zavedení povinných maturit z matematiky v roce 2021.
Přidáno: 24.05.2016
Ve Dvoře Králové nad Labem by v budoucnu mohl vzniknout nový dopravní terminál. Zastavovaly by tam nejen autobusy, ale také vlaky, které zatím do města vůbec nezajíždějí. Využívaly by koleje, které momentálně slouží jako vlečka. Podle železničářů je ale záměr ekonomicky neefektivní.
Detail éčka
Detail
KódE516
NázevSíran vápenatý
KategorieSekvestrant, Plnidlo, Zpevňující látka, Látka zlepšující mouku
VlastnostiNejsou známy nežádoucí účinky - Nejsou známy nežádoucí účinky
PoužitíSíran vápenatý upravuje pH a používá se jako protispékavá a kypřící látka a látka zlepšující a zpevňující těsto. Účinkuje jako zpevňující látka u konzervovaného ovoce a zeleniny, marmelád a sýrů.
ÚčinkyNeprokázaly se žádné negativní účinky. Do potravin se také přidává jako zdroj vápníku. Vápník má pozitivní vliv na naše kosti a chrup.

Copyright 2012 duchna.cz, všechna práva vyhrazena

O nás | Pro partnery | Kontakty
www.rettigova.cz www.bio-life.cz www.viet-info.cz

Proinvence, s.r.o.

Truhlářská 1108/3

Praha 1

Czech Republic
info@duchna.cz


Jsme internetový portál zaměřený nejen na potraviny a jídlo. Cílem portálu Duchna.cz je propojení všech oblastí gastronomie, poskytování aktuálních informací a to vážnou i zábavnou formou.

Developed & Designed By 5Q, spol. s r.o.