O nás Kontakty
V tuto chvíli nejste přihlášen(a).  |   Přihlásit     Registrovat
Aktuální zprávy z domova
Přidáno: 24.08.2016
Z domu v centru Olomouce se sesula horní část štítové stěny na chodník. Na místě jsou hasiči, policie a záchranka. Tramvaje v Pekařské ulici nejezdí.
Přidáno: 24.08.2016
Na území Prahy 5 a 6 dnes začínají platit zóny placeného stání. Pokud budou chtít řidiči v ulicích zaparkovat, musejí mít zanesenu registrační značku v systému na úřadě. Parkovací oprávnění na rok stojí rezidenty 1200 korun na celou oblast, 600 korun pak na její část. Kontroly budou provádět čtyři speciální vozy s kamerami, které budou snímat značky aut. Platnost oprávnění bude kontrolovat elektronický systém, pokuty bude vydávat magistrát. Se zavedním zón nesouhlasí Středočeský kraj, podle nějž to bude komplikace pro lidi, kteří do metropole dojíždějí.
Přidáno: 24.08.2016
Jedna z nejznámějších moravských památek, hrad Bouzov na Olomoucku, zůstane ve vlastnictví státu. Rozhodl o tom dnes olomoucký okresní soud, který zamítl žalobu Řádu německých rytířů na Národní památkový ústav (NPÚ). Podle soudu není žaloba důvodná.
Přidáno: 24.08.2016
Obvodní soud pro Prahu 1 ve středu vyslýchal v kauze 'červených trenek' nad Pražským hradem osm svědků. Vypovídali policisté, kteří skupinu Ztohoven zadrželi a také ti, kteří následně na střeše mapovali rozsah škod. Ta je odhadována na 55 tisíc korun. Žalobkyně ale s částkou nesouhlasí.
Detail éčka
Detail
KódE516
NázevSíran vápenatý
KategorieSekvestrant, Plnidlo, Zpevňující látka, Látka zlepšující mouku
VlastnostiNejsou známy nežádoucí účinky - Nejsou známy nežádoucí účinky
PoužitíSíran vápenatý upravuje pH a používá se jako protispékavá a kypřící látka a látka zlepšující a zpevňující těsto. Účinkuje jako zpevňující látka u konzervovaného ovoce a zeleniny, marmelád a sýrů.
ÚčinkyNeprokázaly se žádné negativní účinky. Do potravin se také přidává jako zdroj vápníku. Vápník má pozitivní vliv na naše kosti a chrup.

Copyright 2012 duchna.cz, všechna práva vyhrazena

O nás | Pro partnery | Kontakty
www.rettigova.cz www.bio-life.cz www.viet-info.cz

Proinvence, s.r.o.

Truhlářská 1108/3

Praha 1

Czech Republic
info@duchna.cz


Jsme internetový portál zaměřený nejen na potraviny a jídlo. Cílem portálu Duchna.cz je propojení všech oblastí gastronomie, poskytování aktuálních informací a to vážnou i zábavnou formou.

Developed & Designed By 5Q, spol. s r.o.