O nás Kontakty
V tuto chvíli nejste přihlášen(a).  |   Přihlásit     Registrovat
Aktuální zprávy z domova
Přidáno: 24.08.2016
Na území Prahy 5 a 6 dnes začínají platit zóny placeného stání. Pokud budou chtít řidiči v ulicích zaparkovat, musejí mít zanesenu registrační značku v systému na úřadě. Parkovací oprávnění na rok stojí rezidenty 1200 korun na celou oblast, 600 korun pak na její část. Kontroly budou provádět čtyři speciální vozy s kamerami, které budou snímat značky aut. Platnost oprávnění bude kontrolovat elektronický systém, pokuty bude vydávat magistrát. Se zavedním zón nesouhlasí Středočeský kraj, podle nějž to bude komplikace pro lidi, kteří do metropole dojíždějí.
Přidáno: 24.08.2016
Lobbista Marek Dalík by měl nastoupit do vězení nejpozději 1. září. V pražské Ruzyni si má odpykat čtyřletý trest za kauzu související s nákupem obrněnců pandur. Uvedla to mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci. Soud vynesl pravomocný verdikt nad Dalíkem na konci letošního května po téměř dvouletém procesu. Pravomocný rozsudek vyhotovil na konci června. V těchto dnech byl Dalíkovi doručen. Případem se ještě bude zabývat Nejvyšší soud, kam Dalík podal dovolání.
Přidáno: 24.08.2016
Německá policie bude moci v budoucnu pronásledovat pachatele až na území České republiky bez toho, aby o tom informovala české úřady. A podobně to bude mít i česká policie v Německu. Vjet takto budou moci policisté do vzdálenosti deset kilometrů od státní hranice. Umožňuje to nová policejní dohoda mezi oběma státy, která začne platit od 1. října. Ratifikační smlouvy jsou už podepsané, tento týden si je obě země vyměnily.
Přidáno: 24.08.2016
Kdo byl člověk, jehož kosti se letos v červnu našly v zemi u zbraslavské základní školy, zůstane zřejmě tajemstvím. Policie případ takzvaně „uložila“ s tím, že se jedná o už starší ostatky a že nemá podezření na trestný čin.
Detail éčka
Detail
KódE525
NázevHydroxid draselný
KategorieRegulátor kyselosti
VlastnostiNejsou známy nežádoucí účinky - Nejsou známy nežádoucí účinky
DetailČistý hydroxid draselný je světlý, silně navlhavý, má pevné krystaly rozpustné ve vodě.
PoužitíPomáhá ovlivňovat pH v potravinách. Používá se jako pomocná látka při zpracování potravin - čokolády, kakaa a nealkoholických nápojů.
ÚčinkyDo potravin se přidává v neškodném množství, učinkuje jako zdroj draslíku. Hydroxid draselný je však žíravina a kontakt s látkou může poškozovat oči, pokožku a dýchací ústrojí.

Copyright 2012 duchna.cz, všechna práva vyhrazena

O nás | Pro partnery | Kontakty
www.rettigova.cz www.bio-life.cz www.viet-info.cz

Proinvence, s.r.o.

Truhlářská 1108/3

Praha 1

Czech Republic
info@duchna.cz


Jsme internetový portál zaměřený nejen na potraviny a jídlo. Cílem portálu Duchna.cz je propojení všech oblastí gastronomie, poskytování aktuálních informací a to vážnou i zábavnou formou.

Developed & Designed By 5Q, spol. s r.o.