O nás Kontakty
V tuto chvíli nejste přihlášen(a).  |   Přihlásit     Registrovat
Aktuální zprávy z domova
Přidáno: 25.05.2016
Dolní komora parlamentu projedná v závěrečném třetím čtení návrh zákona na ochranu zdraví před škodlivými látkami. Než se ale poslanci dostanou ke schvalování, musí vypořádat zhruba dvě stovky pozměňovacích návrhů, které chtějí zákon zmírnit.
Přidáno: 25.05.2016
Obec Červená Hora na Náchodsku včera údajně zasáhlo tornádo, alespoň to tvrdí tamní obyvatelé. Bouře poničila střechy několika budov, srovnala se zemí zděnou stodolu a poškodila alej u cesty do sousední vesnice.
Přidáno: 25.05.2016
Senátoři dnes budou rozhodovat o novém zákonu o hazardních hrách. Návrh povoluje například podnikání zahraničních sázkových on-line společností. Umožní ale i blokovat webové stránky s nepovoleným hazardem. Ministerstvo financí si od zákona slibuje mimo jiné i lepší zdanění hazardních her.
Přidáno: 25.05.2016
Zhruba za čtyři roky si lidé budou muset kupovat nové televize nebo set top boxy, v Česku se totiž připravuje další fáze digitalizace. Tentokrát se bude přecházet na televizní vysílací standard DVB-T2. Právě o detailech těchto změn budou v Praze debatovat odborníci z Česka i zahraničí.
Detail éčka
Detail
KódE622
NázevGlutamát draselný (glutaman draselný)
KategorieLátka zvýrazňující chuť a vůni
VlastnostiNení vhodné pro děti - Není vhodné pro děti
Může způsobit alergickou reakci - Může způsobit alergickou reakci
Nebezpečná přísada - Nebezpečná přísada
DetailUčinkuje podobně jako glutamát sodný. Bývá obsažen v náhražkách soli s nízkým obsahem sodíku, kde je použití glutamátu méně vhodné.
PoužitíGlutamát draselný zvýrazňuje aroma a chuť potravin. Používá se ve směsích koření.
ÚčinkyV potravinách se používá mnohem méně než glutamát sodný a jeho nežádoucí účinky nejsou zcela prozkoumány. Je pravděpodobné, že může způsobit podobné zdravotní problémy jako glutamát sodný - bolesti hlavy, nevolnost, zvracení, nadměrné pocení, tlak na prsou, alergické a astmatické reakce. Malé děti by se měly této látce vyhýbat.

Copyright 2012 duchna.cz, všechna práva vyhrazena

O nás | Pro partnery | Kontakty
www.rettigova.cz www.bio-life.cz www.viet-info.cz

Proinvence, s.r.o.

Truhlářská 1108/3

Praha 1

Czech Republic
info@duchna.cz


Jsme internetový portál zaměřený nejen na potraviny a jídlo. Cílem portálu Duchna.cz je propojení všech oblastí gastronomie, poskytování aktuálních informací a to vážnou i zábavnou formou.

Developed & Designed By 5Q, spol. s r.o.