O nás Kontakty
V tuto chvíli nejste přihlášen(a).  |   Přihlásit     Registrovat
Aktuální zprávy z domova
Přidáno: 28.06.2016
Propuštění někdejšího prvního náměstka vězeňské služby Mariana Prokeše bylo nezákonné. Rozhodl o tom dnes Městský soud v Praze, který zrušil rozhodnutí bývalé ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO) a exředitele vězeňské služby Pavla Ondráška. Prokeš se chce na post vrátit, jak řekl Zpravodajskému webu Českého rozhlasu.
Přidáno: 28.06.2016
Ústavní soud otevřel registrovaným partnerům cestu k individuálnímu osvojení dítěte. Na návrh Městského soudu v Praze zrušil ustanovení zákona, které adopci znemožňovalo. V praxi to znamenalo, že svobodní gayové a lesby si dítě jako jednotlivci osvojit mohli, po uzavření partnerství už nikoliv.
Přidáno: 28.06.2016
Kriminalisté dnes poprvé vstoupili do trosek muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku. Ten před rokem a půl rozmetala exploze. Začalo tak vyšetřování tragédie, která stála dva lidské životy a stamilionové škody. Krátce na to pak vybuchlo ještě jedno skladiště.
Přidáno: 28.06.2016
Česká a nizozemská policie rozbily mezinárodní drogový gang. Policisté zatkli celkem 58 lidí, kteří jsou podezřelí z rozsáhlé výroby a distribuce drog.
Detail éčka
Detail
KódE629
NázevGuanylát vápenatý
KategorieLátka zvýrazňující chuť a vůni
VlastnostiMůže způsobit alergickou reakci - Může způsobit alergickou reakci
Nebezpečná přísada - Nebezpečná přísada
PoužitíLátka, která slouží ke zvýraznění aroma v potravinách.
ÚčinkyNěkteré zdroje uvádějí nežádoucí reakce u citlivých jedinců. Také lidé se sklonem k onemocnění dnou a lidé, kteří se léčí diuretiky zadržujícími kyselinu močovou, by se měli vyhýbat vysokým dávkám těchto látek.

Copyright 2012 duchna.cz, všechna práva vyhrazena

O nás | Pro partnery | Kontakty
www.rettigova.cz www.bio-life.cz www.viet-info.cz

Proinvence, s.r.o.

Truhlářská 1108/3

Praha 1

Czech Republic
info@duchna.cz


Jsme internetový portál zaměřený nejen na potraviny a jídlo. Cílem portálu Duchna.cz je propojení všech oblastí gastronomie, poskytování aktuálních informací a to vážnou i zábavnou formou.

Developed & Designed By 5Q, spol. s r.o.