O nás Kontakty
V tuto chvíli nejste přihlášen(a).  |   Přihlásit     Registrovat

pokus

Aktuální zprávy z domova
Přidáno: 01.01.1970
Americká zpěvačka Ariana Grandeová slíbila, že se vrátí do Manchesteru a uspořádá tam benefiční koncert. Bude věnován obětem sebevražedného útočníka, který se po jejím pondělním vystoupení.
Přidáno: 01.01.1970
Spojené státy poprvé od roku 2014 otestují systém likvidace balistické mezikontinentální střely protiraketou, zkouška je plánována na 30. května.
Přidáno: 01.01.1970
První den summitu skupiny zemí G7 v sicilské Taormině jednali její čelní představitelé o mezinárodním obchodu, klimatických změnách a bezpečnosti.
Přidáno: 01.01.1970
Tenistka Markéta Vondroušová si zahraje hlavní turnaj na grandslamu v Paříži. V posledním utkání kvalifikace zdolala Rusku Blinkovovou 2:0 na sety. Naopak první kolo neabsolvuje Lucie Hradecká.
Detail éčka
Detail
KódE210
NázevKyselina benzoová
KategorieKonzervant
VlastnostiNení vhodné pro děti - Není vhodné pro děti
Může způsobit alergickou reakci - Může způsobit alergickou reakci
Může nepříznivě ovlivňovat činnost a pozornost dětí - Může nepříznivě ovlivňovat činnost a pozornost dětí
DetailJe to nejjednodušší aromatická kyselina. Patří mezi nejstarší a nejpoužívanější chemické konzervanty, využívá se v kosmetickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu.
PoužitíKyselina nejlépe působí proti kvasinkám a bakteriím v kyselých potravinách, především v nápojích, nakládané zelenině a salátové zálivce. Přidává se ale také do ovocných výrobků - sirupů, marmelád, sušeného ovoce, do pekařských výrobků a chemicky vykynutého těsta a některých druhů koření, nakládané zeleniny, kečupů a omáček.
ÚčinkyVětšina lidí nemá s tímto konzervantem žádné problémy. U citlivých lidí se mohou dostavit alergické reakce především kopřivka a také astma. Je dáván do souvislosti s dětskou hyperaktivitou.

Copyright 2012 duchna.cz, všechna práva vyhrazena

O nás | Pro partnery | Kontakty
www.rettigova.cz www.bio-life.cz www.viet-info.cz

Proinvence, s.r.o.

Truhlářská 1108/3

Praha 1

Czech Republic
info@duchna.cz


Jsme internetový portál zaměřený nejen na potraviny a jídlo. Cílem portálu Duchna.cz je propojení všech oblastí gastronomie, poskytování aktuálních informací a to vážnou i zábavnou formou.

Developed & Designed By 5Q, spol. s r.o.