O nás Kontakty
V tuto chvíli nejste přihlášen(a).  |   Přihlásit     Registrovat
Aktuální zprávy z domova
Přidáno: 28.06.2016
K reorganizaci části policie zřídila Poslanecká sněmovna vyšetřovací komisi. Měla by se zabývat podezřeními, která souvisejí s postupem policejního prezidia, policistů z protimafiánského útvaru i státních zástupců z olomouckého vrchního státního zastupitelství.
Přidáno: 28.06.2016
Obchody s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních budou muset mít zavřeno o sedmi státních svátcích. Rozhodli o tom poslanci, když přes odpor pravice schválili návrh Senátu. Za porušení zákona by hrozila pokuta až milion korun.
Přidáno: 28.06.2016
Ústavní soud otevřel registrovaným partnerům cestu k individuálnímu osvojení dítěte. Zrušil totiž část zákona, která adopci znemožňovala. Ustanovení bylo podle soudců diskriminační. Zatímco svobodní gayové a lesby si teoreticky dítě jako jednotlivci osvojit mohli, po uzavření partnerství už to nešlo. Vláda by navíc brzy měla posoudit novelu zákona o registrovaném partnerství, která umožní osvojení biologického dítěte partnera.
Přidáno: 28.06.2016
Zbývající část dálnice D8 přes České středohoří bude dostavěna podle plánu. První auta by tudy měla projet podle ministra Dana Ťoka za hnutí ANO v polovině prosince. Otevření dálnice by neměly ohrozit ani problémy spojené se sesuvem půdy.
Detail éčka
Detail
KódE210
NázevKyselina benzoová
KategorieKonzervant
VlastnostiNení vhodné pro děti - Není vhodné pro děti
Může způsobit alergickou reakci - Může způsobit alergickou reakci
Může nepříznivě ovlivňovat činnost a pozornost dětí - Může nepříznivě ovlivňovat činnost a pozornost dětí
DetailJe to nejjednodušší aromatická kyselina. Patří mezi nejstarší a nejpoužívanější chemické konzervanty, využívá se v kosmetickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu.
PoužitíKyselina nejlépe působí proti kvasinkám a bakteriím v kyselých potravinách, především v nápojích, nakládané zelenině a salátové zálivce. Přidává se ale také do ovocných výrobků - sirupů, marmelád, sušeného ovoce, do pekařských výrobků a chemicky vykynutého těsta a některých druhů koření, nakládané zeleniny, kečupů a omáček.
ÚčinkyVětšina lidí nemá s tímto konzervantem žádné problémy. U citlivých lidí se mohou dostavit alergické reakce především kopřivka a také astma. Je dáván do souvislosti s dětskou hyperaktivitou.

Copyright 2012 duchna.cz, všechna práva vyhrazena

O nás | Pro partnery | Kontakty
www.rettigova.cz www.bio-life.cz www.viet-info.cz

Proinvence, s.r.o.

Truhlářská 1108/3

Praha 1

Czech Republic
info@duchna.cz


Jsme internetový portál zaměřený nejen na potraviny a jídlo. Cílem portálu Duchna.cz je propojení všech oblastí gastronomie, poskytování aktuálních informací a to vážnou i zábavnou formou.

Developed & Designed By 5Q, spol. s r.o.