O nás Kontakty
V tuto chvíli nejste přihlášen(a).  |   Přihlásit     Registrovat
Aktuální zprávy z domova
Přidáno: 29.03.2017
Obvodní soud pro Prahu 6 začal řešit případ pedagoga L. K., bývalého ředitele Střední školy elektrotechniky a strojírenství na Praze 10. Jak před časem informoval Zpravodajský web Českého rozhlasu, obžaloba ho viní ze sexuálního nátlaku, znásilnění a ohrožování výchovy dítěte. Toho se měl podle policie dopuštět například při školních výletech několik let na svých žácích. "Do konce života budu žit v souladu se zákonem a morálkou," slíbil obžalovaný hned na úvod soudkyni.
Přidáno: 29.03.2017
UVNITŘ DOKUMENTY. Od ministerstva spravedlnosti dostal omluvu a 335 tisíc korun. Nyní se ale Vítovi Bártovi, bývalému ministrovi dopravy za Věci veřejné, otevřely dveře k mnohem vyššímu odškodnění. Za trestní stíhání chce po státu 20 milionů korun. Ačkoli soud jeho žádost nejprve kvůli promlčecí lhůtě zamítl, ten odvolací nařídil věc znovu projednat. „Byl v právní nejistotě,“ stojí v rozsudku, který se Bárty částečně zastal.
Přidáno: 29.03.2017
V příhraničních oblastech přibývá případů, kdy němečtí řidiči nechávají vraky svých aut na ulicích českých měst. Ke starým zrezivělým autům se pak nikdo nehlásí. Jenom v Chebu teď evidují kolem dvaceti opuštěných aut. Důvodem je nejspíš nákladná likvidace vozů v Německu.
Přidáno: 28.03.2017
Předsedové většiny parlamentních stran přivítali oznámení kandidatury Jiřího Drahoše na prezidenta republiky. Bývalý předseda Akademie věd ČR by se mohl dočkat přímé podpory od Starostů a nezávislých (STAN). Navrhnout ji chce jejich předseda Petr Gazdík. Za zatím nejlepší volbu Drahoše označil předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
Detail éčka
Detail
KódE230
NázevBifenyl
KategorieKonzervant
VlastnostiMůže způsobit alergickou reakci - Může způsobit alergickou reakci
Nebezpečná přísada - Nebezpečná přísada
PoužitíTato látka je účinná především proti plísním a používá se k ošetření citrusových plodů. V ČR je povoleno pouze k ošetření kůry citrusových plodů.
ÚčinkyKonzervant může způsobovat nežádoucí reakce u citlivých jedinců, ale jeho aplikace na kůru nekontaminuje plod uvnitř. U pokusných zvířat způsoboval poškození ledvin.

Copyright 2012 duchna.cz, všechna práva vyhrazena

O nás | Pro partnery | Kontakty
www.rettigova.cz www.bio-life.cz www.viet-info.cz

Proinvence, s.r.o.

Truhlářská 1108/3

Praha 1

Czech Republic
info@duchna.cz


Jsme internetový portál zaměřený nejen na potraviny a jídlo. Cílem portálu Duchna.cz je propojení všech oblastí gastronomie, poskytování aktuálních informací a to vážnou i zábavnou formou.

Developed & Designed By 5Q, spol. s r.o.