O nás Kontakty
V tuto chvíli nejste přihlášen(a).  |   Přihlásit     Registrovat
Aktuální zprávy z domova
Přidáno: 26.08.2016
V areálu filmových ateliérů na pražském Barrandově vypukl požár. Oheň přeskočil z filmových kulis i na okolní porost. Na místě zasahují profesionální i dobrovolní hasiči.
Přidáno: 26.08.2016
Ústavní soud dostane senátní stížnost kvůli blokování webů. Celkem 21 zákonodárců totiž nesouhlasí s částí zákona o regulaci hazardu, který umožní úředníkům ministerstva financí zablokovat jakýkoliv web s nelegálním hazardem.
Přidáno: 26.08.2016
Firma Arriva má nedostatek řidičů autobusů, kvůli tomu ve čtvrtek nevyjelo v okolí Prahy několik spojů. Lidé tak museli čekat na zastávkách desítky minut na další autobus. S dopravou do hlavního města měli problémy třeba obyvatelé Jílového nebo Kamenice u Prahy.
Přidáno: 26.08.2016
Bývalý šéf komunistů Milouš Jakeš a někdejší komunističtí premiéři Lubomír Štrougal a Peter Colotka patří mezi 67 českých a slovenských občanů, kteří čelí trestnímu oznámení kvůli zabití pěti německých občanů na československých hranicích v době komunismu. Oznámení podala Platforma evropské paměti a svědomí německému nejvyššímu státnímu zástupci.
Detail éčka
Detail
KódE252
NázevDusičnan draselný
KategorieStabilizátor, Konzervant
VlastnostiNení vhodné pro děti - Není vhodné pro děti
Může způsobit alergickou reakci - Může způsobit alergickou reakci
Nebezpečná přísada - Nebezpečná přísada
DetailJedná se o minerál, který se stává součástí stravy, neboť je obsažený ve vodě a v zelenině.
PoužitíPoužívá se při výrobě uzených masných výrobků a sýrů. V České republice je povoleno používat dusičnan draselný v masných konzervách, tvrdých, polotvrdých a poloměkkých sýrech, v uzených sledích a šprotech atd.
ÚčinkyDusičnany jsou netoxické, ale existuje riziko, že se v organizmu mohou přeměňovat na více nebezpečné a karcinogenní dusitany. U lidí přecitlivělých na tuto látku se mohou objevit nevolnosti, bolesti hlavy apod.

Copyright 2012 duchna.cz, všechna práva vyhrazena

O nás | Pro partnery | Kontakty
www.rettigova.cz www.bio-life.cz www.viet-info.cz

Proinvence, s.r.o.

Truhlářská 1108/3

Praha 1

Czech Republic
info@duchna.cz


Jsme internetový portál zaměřený nejen na potraviny a jídlo. Cílem portálu Duchna.cz je propojení všech oblastí gastronomie, poskytování aktuálních informací a to vážnou i zábavnou formou.

Developed & Designed By 5Q, spol. s r.o.